پیشنهاد خرید کتاب نیمه‌تاریک وجود


آیا تابه‌حال کتاب نیمه‌تاریک وجود را مطالعه کرده‌اید؟ آیا تابه‌حال دقت کرده‌اید که چرا هر انسانی با یکسری از ویژگی‌های شخصیتی و اخلاقی شناخته می‌شود؟ مثلاً چرا بعضی از افراد بااخلاق خوبشان و بعضی با درست‌کاری شناخته می‌شوند و چنین ویژگی‌هایی از آنان قبل از نامشان به ذهنمان می‌آید؟ دبی فورد در کتاب نیمه‌تاریک وجود قصد دارد تا بگوید چنین اتفاقاتی به چه دلیلی می‌افتند و با نشان دادن یک‌لایه درونی از ما، چیزهای زیادی را به ما بیاموزد.

در این مقاله از بلاگ کتابتا قصد معرفی کتاب نیمه‌تاریک وجود راداریم.

معرفی کتاب نیمه‌تاریک وجود؛ درباره این اثر چه می‌دانیم؟

تقریباً هیچ انسانی در دنیا وجود ندارد که عاری از هرگونه مشکل یا اشکال باشد؛ تمامی ما دارای یکسری از صفات مثبت و خوب هستیم که دیگران ما را با آن‌ها می‌شناسند و یکسری ویژگی‌های بد نیز داریم که به‌هیچ‌عنوان نمی‌توان پنهانشان کرد.

یکی از دلایل موفقیت افراد موفق، پذیرفتن بخش‌هایی از زندگی‌شان است که در آنان ضعف دارند و ویژگی‌هایی است که باعث احساس منفی به آنان می‌شود.

بسیاری از افرادی که در جامعه‌های مختلفی زندگی می‌کنند، باهدف اینکه توسط اطرافیان و دوستانشان موردپذیرش قرار بگیرند سعی می‌کنند که این ویژگی‌های منفی را پنهان کنند و هرگز نمی‌پذیرند که آن‌ها هم انسان‌اند و مانند هر فرد دیگری دارای نقص‌ها و مشکلاتی هستند.

دبی فورد در کتاب نیمه‌تاریک وجود دقیقاً به ما می‌گوید که ویژگی‌های منفی ما همان نیمه‌تاریک وجود ما هستند و ما هرگز نباید از آنان فرار کنیم یا داشتن آنان را انکار نماییم. نویسنده در این کتاب فوق­العاده به ما روش‌هایی را می‌آموزد که به کمک آنان می‌توانیم لایه‌های درونی خود و نیمه‌تاریک وجود خودمان را بشناسیم و با تحلیل دقیق آنان، در راستای برطرف کردن آنان و ارتقای شخصیتمان قدم برداریم.

این دقیقاً همان کاری است که تقریباً هیچ انسانی حاضر به انجامش نیست؛ تابه‌حال چند بار برایتان پیش‌آمده که از فردی ناراحت شوید اما نتوانید احساساتتان را به او بیان کنید؟ تابه‌حال چند بار پیش‌آمده که در جمع دوستانتان بارها از موضوعی که شما آن را دوست ندارید صحبت شده باشد اما برای اینکه تأیید آنان را از دست ندهید هیچ‌چیزی نگفته‌اید؟

ما در کتاب نیمه‌تاریک وجود یکسری از روش‌های فوق­العاده را می‌آموزیم که باعث می­شود شخصیت خودمان را تا حد ممکن ارتقا دهیم و تبدیل به همان فردی شویم که همیشه می‌خواستیم.

کارل گوستاو یونگ که روانشناس، فیلسوف و پزشک سوئیسی است می‌گوید «همهٔ ما بخشی در درون خودمان داریم به‌عنوان سایه. این سایه همان بخش‌هایی از شخصیت ماست که علاقه‌ای نداریم دیگران آن را ببینند و بر اساس آن مارا بشناسند»

در ادامه او عنوان می‌کند که بسیاری از افراد به‌هیچ‌عنوان نمی‌خواهند که آن سایه درونی‌شان باشند و آن را کشف کنند. هر فردی باید با مراجعه به درون خودش و شناخت سایه‌های آن، به ارتقای شخصیت خودش کمک کند و نقاط ضعف خودش را از بین ببرد.

انسان‌ها به دلیل یکسری صفات ذاتی و غریزی که دارند، از ورود به‌جاهای تاریک و ناشناخته می‌ترسند و وجود ما نیز دقیقاً نیمه‌ای دارد که تاریک است؛ ما هرگز به سراغ آن نرفته‌ایم تا رازهای آن را کشف کنیم و این بسیار بد است.

در کتاب نیمه‌تاریک وجود یاد می‌گیریم که سایه‌هایی که در زندگی هر فردی وجود دارند با دیگری متفاوت‌اند و ما نباید معیاری یکسان برای هر فردی داشته باشیم؛ مثلاً ممکن است سایه برای فردی «ترس، حسادت، جاه‌طلبی، تنبلی، فریبکاری و …» باشد و در برای فردی دیگر اصلاً چنین چیزهایی وجود نداشته باشد. بعضی از افراد به‌صورت شدیدتری درگیر سایه‌ها می‌شوند و برخی رویکرد متفاوتی را در پیش می‌گیرند.

دبی فورد در این کتاب روش‌های بسیار فوق‌العاده‌ای را به ما معرفی می­کند که با کمک آنان می‌توانیم سایه‌هایی که درون شخصیتمان حضور دارند را پیداکرده و با آنان روبرو می‌شویم تا درنهایت نیمه‌تاریک وجودمان را به‌صورت کامل بشناسیم و از آن در جهت رشد و بهبود شخصیتمان استفاده کنیم.

در کتاب نیمه‌تاریک وجود ما با روش‌هایی کاملاً تجربه محور از دبی فورد روبرو هستیم که تمامی آنان را تست کرده و نتایجش را به چشم دیده است. او به شما کمک می‌کند تا ویژگی‌های منفی و مثبت انسانی که تمامی ما آنان راداریم بپذیریم و دیگر از آنان فرار نکنیم.

در فصل اول کتاب نویسنده برای ما توضیح می‌دهد که اصلاً نیمه تاریک وجود چیست و کدام بخش از شخصیت ما به‌عنوان نیمه تاریک شناخته می‌شوند. در ادامه عنوان می‌کند که «بدترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که سایه‌های درونی خودتان را پنهان کنید. کار درست این است که ما به‌عنوان یک انسان این ویژگی‌ها را پذیرفته و آشکار کنیم. آنان درواقع جزئی از شخصیت ما هستند و هرگز از بین نخواهند رفت»

دبی فورد در فصل دوم کتاب نیمه‌تاریک وجود به ما آموزش می‌دهد که بعد از شناختن سایه‌هایی که در درون خودمان داریم، آنان را پذیرفته و دست از انکارشان برداریم. او به ما آموزش می‌دهد که چگونه خود واقعی‌مان را با تمام ویژگی‌های مثبت و منفی که داریم بپذیریم و در جهت رشد شخصیتمان قدم برداریم.

کتاب نیمه‌تاریک وجود برای تمامی افرادی که قصد دارد در زندگی شاد و خوشحال باشند و اصالتشان را حفظ کنند بسیار مفید خواهد بود. دبی فورد در این کتاب به ما آموزش می­دهد که چگونه خود واقعی‌مان را با تمام کمی و کاستی‌ها و ویژگی‌های منفی که دارد بپذیریم و دست از انکار آن برداریم.

اگر تا به کنون این اثر را مطالعه نکرده‌اید، قطعاً چیزهای زیادی را ازدست‌داده‌اید! پیشنهاد می‌کنیم همین‌الان یک نسخه از آن را تهیه‌کرده و با دقت بالایی مطالعه و به نکات گفته‌شده در آن عمل کنید. قطعاً پشیمان نخواهید شد. ­

پیشنهاد خرید کتاب نیمه‌تاریک وجود

جملات زیبا کتاب نیمه‌تاریک وجود

  • ما هر کس مهر چیزی راکه جنبه‌های فراموش‌شده وجودمان را انعکاس می‌دهد را به خود جلب می‌کنیم. اگر از تکبر شما می‌رنجم به این دلیل است که تکبر وجود خود را نمی‌پذیرم.
  • به یا داشته باشید هنگامی‌که بر رفتار ناپسند کسی متمرکز می‌شوید به این دلیل است که خودتان آن ویژگی رادارید
  • اگر طالب عشق بیشتری هستید به خود عشق بورزید. اگر خواهان پذیرفته شدن هستید خود را بپذیرید.

بهترین مترجم کتاب نیمه‌تاریک وجود کیست؟

کتاب نیمه‌تاریک وجود فروش بسیار زیادی در سرتاسر دنیا دارد و همین باعث شده که نشریه‌های مختلف اقدام به ترجمه آن به زبان‌های مختلف بکنند و امروزه می‌توانید آن را در هر کتاب‌فروشی پیدا کنید.

در ایران نیز این کتاب توسط چند نشریه مختلف به زبان فارسی ترجمه‌شده که اگر بخواهیم بهترین آنان را به شما معرفی کنیم، قطعاً به ترجمه نشریه کلک آزادگان و فرناز فرود اشاره می‌کنیم که این اثر را به‌صورت بسیار روان و شیوا به زبان فارسی برگردانده‌اند.

دبی فورد کیست؟

دبی فورد نویسنده، مدرس و سخنران معروف آمریکایی بود که در 1 اکتبر 1955 در کالیفرنیا به دنیا آمد. بیشتر شهرت او به خاطر نوشتن کتاب فوق‌العاده «نیمه‌تاریک وجود» است که راجع به پذیرفتن صفات انسانی و خود واقعی است که در سال 1998 توسط نیویورک‌تایمز منتشر شد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *