پیشنهاد خرید کتاب همه دروغ می‌گویند


آیا تابه‌حال کتاب همه دروغ می‌گویند را مطالعه کرده‌اید؟ استفنس داویدوویتز که خودش تحصیل‌کرده رشته فلسفه و اقتصاد است، در اولین کتاب خودش قصد دارد به ما بگوید که تمامی انسان‌هایی که روی زمین وجود دارند به هرکسی دروغ می‌گویند به‌غیراز موتورهای جستجویی مثل گوگل. او راجع به اطلاعات بسیار مهمی که چنین شرکتی‌هایی به دست آورده و در تحلیل جامعه‌های مختلف، عادت‌ها و عقاید آنان استفاده می‌کنند صحبت می‌کند و جزییات آن‌ها را برای ما شرح می‌دهد.

در این مقاله از بلاگ کتابتا قصد معرفی کتاب همه دروغ می‌گویند را داریم.

معرفی کتاب همه دروغ می‌گویند؛ درباره این اثر چه می‌دانیم؟

امروزه در دنیایی زندگی می‌کنیم که تکنولوژی‌ها باعث می‌شوند که ما هر کاری را به ساده-ترین روش ممکن انجام دهیم و پاسخ هر سؤالی را در کمتر از چند صدم ثانیه پیدا کنیم. انسان‌ها موجوداتی هستند که ممکن است در روز مشکلات خودشان را با نزدیک‌ترین افراد خودشان نیز به اشتراک نگذارند درصورتی‌که با موتورهای جستجو بسیار صادق هستند و پاسخ تمامی سؤالاتشان را در آنان جستجو می‌کنند.

این باعث شده که امروزه موتور جستجوگر گوگل یک انبار بسیار بزرگ اطلاعاتی باشد که دارای داده‌های رفتاری انسان­های مختلف از هر کشور، شهر، فرهنگ، جامعه و … مختلف است که به‌صورت بسیار جدی در کارهایی مثل جامعه‌شناسی و تحلیل‌های علمی استفاده می-شود.

ازآنجایی‌که هیچ فردی نمی‌تواند به گوگل دروغ بگوید، هر اطلاعاتی که در آن وجود دارد کاملاً صادقانه و صحیح است و همین باعث می‌شود که این داده‌ها ارزش زیادی را برای این شرکت به وجود آورند.

نویسنده در این کتاب از مثال‌ها و داستان‌های ملموسی استفاده می‌کند تا بتوانید حرف‌های او را باور کنید.

هر فردی که در دنیای اینترنت حضورداشته باشد و به هر نحوی با آن آشنا باشد، قطعاً موتور جستجوگر بزرگ گوگل را می‌شناسد و هرروز حداقل چندین بار از آن استفاده می‌کند؛ اما شاید برایتان جالب باشد که در پشت‌صحنه جستجوهای شما چه می‌گذرد و متخصصانی که وجود دارند چگونه از داده‌های شما استفاده می‌کنند.

استفنس داویدوویتز در این اثر دقیق راجع به کارها و تحقیقاتی که روی چنین داده‌هایی انجام می‌شود صحبت می‌کند و آنان را به‌صورت کامل به را ما موشکافی می‌کند.

امروزه مردم به دلیل فرهنگ غلط، شرایط جامعه و … اغلب راجع به میزان درآمد، عقاید و دیگر چیزهایشان صحبت نمی‌کنند و اگر در موقعیتی مجبور به انجام این کار شوند، قطعاً حقیقت را نخواهند گفت. بیشتر افرادی که در نظرسنجی‌های حضوری شرکت می­کنند از گفتن بسیاری از حقیقت‌ها امتناع می‌کنند زیرا هم اعتماد موردنیاز به شخص پرسش‌گر را ندارند و هم نوعی ترس در درونشان فعال می‌شود.

اما ازآنجایی‌که مردم خیال می‌کنند گوگل یک ربات است و انسان نیست و هیچ‌کسی وجود ندارد که از حقایق آنان باخبر شود، به‌سادگی به آن اعتماد می‌کند و تمامی دغدغه‌ها، مشکلات، رفتارها و … خودشان را به‌صورت صادقانه به او می‌گویند.

در کتاب «همه دروغ می‌گویند» متوجه می‌شویم که گوگل از این اطلاعات به شیوه‌های گوناگونی بهره می‌برد و درزمینهٔ‌های مختلفی به کار می‌گیرد. چنین داده­های عظیمی باعث شده است که امروزه یک علم جدید به نام «علم داده» وجود داشته باشد که متخصصان این زمینه با استفاده از یکسری از الگوریتم‌های خاص و پیچیده هر حقیقتی را از داده‌های کلانی مثل گوگل استخراج می‌کنند و در جهت‌های گوناگونی به کار می‌گیرند.

این اطلاعات ازآنجایی‌که به‌صورت آنلاین است، هرروزه به حجم آنان افزوده می‌شود و متخصصان پشت پرده این داده‌ها، به‌سادگی از تغییراتی که در سرتاسر دنیا در حال انجام است باخبر می‌شوند و برنامه­ها و اهداف خودشان را پیاده‌سازی می‌کنند.

کتاب همه دروغ می‌گویند شامل 3 فصل و 8 بخش مختلف است که در هر قسمت، به موضوعاتی جداگانه‌ای پرداخته می‌شود. نویسنده در طول فصل‌های مختلف بارها از اهمیت بسیار زیاد کلان داده‌ها صحبت می‌کند و می‌گوید که چگونه می‌توانند در حوزه‌های مختلف به کار گرفته شوند. او علم داده رادانشی بسیار پرکاربرد در بخش‌های مختلف جامعه بیان می‌کند و کاربرد آن در هر بخش را عنوان کرده و مثالی برایش می‌آورد.

در طول خواندن این اثر ما با یکسری از واقعیت‌های تلخ و مشکلات که در جامعه‌های گوناگون وجود دارند اما به دلیل دروغ مردم و بیان نکردن حقیقت پنهان می‌مانند روبرو می‌شویم که به کمک کلان داده‌ها به دست می‌آیند. آمارهایی مثل سقط‌جنین خانگی، نژادپرستی و حتی کودک‌آزاری که قطعاً برای اکثر افراد تلخ و ناراحت‌کننده خواهد بود.

در کتاب «همه دروغ می‌گویند» می‌فهمیم که مردم به دلیل یکسری از سوگیری­های اجتماعی و برای تحت تأثیر قرار دادن دیگران تصمیم می‌گیرند دروغ‌های مختلفی را یکدیگر بگویند که همین باعث پنهان شدن حقایق از دید دیگران می‌شود. حتی در مورد نظرسنجی‌های غیرحضوری نیز افراد برای مورد تأیید قرار گرفتن از طرف دیگران دروغ‌های زیادی را عنوان می‌کنند که به‌هیچ‌عنوان خوب نیست. به‌عنوان‌مثال آنان در ارائه  اطلاعاتی مثل معدل، مصرف مواد مخدر، فعالیت در خیریه و … به‌هیچ‌عنوان صادق نیستند و هیچ تمایل به‌عنوان کردن حقایق ندارند.

چنین مقبولیت طلبی از طرف مردم باعث می‌شود که آنان بارها و بارها دروغ بگویند و اطلاعات اشتباهی را در اختیار نهادهای مرتبط قرار دهند که نتیجه‌اش چیزی جز ایجاد مشکلات بیشتر نخواهد بود.

اگر شما هم یکی از کاربران فضای اینترنت هستید و دوست دارید بیشتر با دست‌های پشت پرده و اتفاقاتی که می‌افتد آشنا شوید، قطعاً کتاب «همه دروغ می‌گویند» برای شما مناسب خواهد بود و خواندن آن لذت زیادی را به شما منتقل می‌کند.

اگر تا به کنون این اثر را مطالعه نکرده‌اید، قطعاً چیزهای زیادی را ازدست‌داده‌اید؛ پیشنهاد می‌کنیم همین‌الان یک نسخه از آن را تهیه‌کرده و با دقت به پایان برسانید.

پیشنهاد خرید کتاب همه دروغ می‌گویند

بهترین مترجم کتاب همه دروغ می‌گویند کیست؟

کتاب همه دروغ می‌گویند بعد از انتشارش توانست خیلی سریع باعث شهرت نویسنده‌اش شود و امروزه به چندین زبان مختلف دنیا ازجمله فارسی ترجمه‌شده است.

این اثر تا به کنون توسط نشریه‌های مختلفی به زبان فارسی برگردانده شده است اما بهترین نسخه فارسی آن بدون شک توسط انتشارات گمان و ریحانه عبدی انجام‌شده که نسخه اصلی را به‌صورت بسیار روان و عالی به زبان فارسی ترجمه کرده‌اند. برای اینکه بتوانید مفهوم اصلی کتاب را به‌صورت دقیق و کامل متوجه شوید و در طول خواندن آن لذت زیادی را ببرید، پیشنهاد می‌کنیم همین ترجمه را تهیه کنید.

 سث استفنز کیست؟

سث استفنز که یکی از کارشناس داده‌های گوگل است در 15 سپتامبر سال 1982 چشم به جهان گشود. او تحصیلاتش را درزمینهٔ فلسفه و اقتصاد ادامه داد و درنهایت مدرک دکترای هردو رشته را دریافت کرد. او مدتی به‌عنوان کارشناس دادهٔ گوگل مشغول به کار بود. بیشترین شهرت او به خاطر نوشتن کتاب «همه دروغ می‌گویند» است که راجع به کلان داده‌هایی که موتور جستجو گوگل از کاربران جمع‌آوری می‌کند صحبت کرده است.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *