پیشنهاد خرید کتاب هنرمندی از جهان شناور


آیا تابه‌حال کتاب هنرمندی از جهان شناور را مطالعه کرده‌اید؟ کازوئو ایشی‌گورو در این کتاب فوق‌العاده خودش قصد دارد تا تصویری از دنیایی که در آن زندگی می‌کنیم برای را رسم کند و بگوید که با چه سرعت زیادی می‌گذرد. این اثر در سال 1989 و پس از انتشارش توانست برنده جایزه وایت برد نیز بشود. نام این کتاب برگرفته از یک اصطلاح ژاپنی به نام تصویر دنیای گذران است که نشان‌دهنده زندگی محدود و عمر کوتاه انسان‌ها است.

در این مقاله از بلاگ کتابتا قصد معرفی کتاب هنرمندی از جهان شناور راداریم.

معرفی کتاب هنرمندی از جهان شناور؛ درباره این اثر چه می‌دانیم؟

اگر مقداری علاقه به دنیای ادبیات و کتاب‌خوانی داشته باشید حتماً کازوئو ایشی‌گورو را می‌شناسید؛ نویسنده مشهور ژاپنی‌تباری که به زبان انگلیسی می‌نویسد و تا به کنون آثار ارزنده و فوق‌العاده‌ای را به وجود آورده است.

او در بیشتر کتاب‌هایی که می‌نویسد به موضوع محدود بودن زندگی انسان‌ها و حسرت‌هایی که از گذشته برای ما مانده است صحبت می‌کند که ممکن است برای بسیاری از افراد دردناک باشد.

کتاب هنرمندی از جهان شناور یکی از این آثار فوق‌العاده نویسنده است که طرفداران زیادی در سرتاسر دنیا دارد و امروزه در سرتاسر دنیا ترجمه‌شده و به فروش می‌رسد.

نام این کتاب برگرفته از یکی از سبک‌های نقاشی قدیمی ژاپنی است که همگی نشان‌دهنده گذران بودن دنیایی هستند که در آن زندگی می‌کنیم.

کازوئو ایشی‌گورو در این اثر خودش قصد دارد تا از حسرت‌هایی صحبت کند که امروز و به دلیل کارهایی گذشته خودمان داریم و می‌خواهد دنیای محدود انسانی را به تصویر بکشد. شخصیت‌هایی که در طول داستان این کتاب وجود دارند، دائماً در حال تلاش‌اند تا ببیند که چه چیزی درگذشته باعث به وجود آمدن مشکلات برای آنان شده است تا به این روش تشخیص دهند که در آینده چه فاجعه‌هایی برایشان رخ خواهد داد.

روایت این کتاب به روش سیال انجام می‌شود و شما هنگام مطالعه آن قطعاً نمی‌توانید متوجه حضور زمان بشوید که خود به نوعی باعث افزایش جذابیت آن می‌گردد. در طی داستان ما همراه راوی، بارها و بارها به دوره‌های زمانی مختلف و جهان‌های گذرانی که وجود دارند سفر می‌کنیم؛ در هر جهان داستانی خاص و ماجراهای گوناگون زیادی وجود دارند و تمامی آنان دست به دست یکدیگر می‌دهند تا داستان زندگی هنرمندی به نام «اوگی یووکاری» که در دهه 50 در ژاپن زندگی می‌کرد را به تصویر بکشند که در طی جنگ جهانی و بعدازآن نیز حضور داشت.

هنگامی‌که جنگ جهانی دوم شروع می‌شود و ژاپن درگیر جنگ می‌گردد، یووکاری به دلیل تعصب و عشقی که به کشور خودش دارد تصمیمی می‌گیرد که تمامی فعالیت‌های هنری خودش را رها کرده و به میدان جنگ برود. پس از پایان جنگ، او به‌شدت از سنت‌ها وفرهنگ‌های آمریکایی که به‌واسطه این جنگ وارد این کشور شده بیزار است و مدام برای رهایی از آن تلاش می‌کند. تضاد فرهنگی که این اتفاق به بار آورده باعث شده که او و خانواده‌اش در هر مکانی دچار مشکلات مختلفی شوند این اتفاقات دست از سر آنان برنمی‌دارند.

کازوئو ایشی‌گورو که خودش اصالتاً ژاپنی است، قصد دارد تا در کتاب جهان شناور به‌صورت کامل مردم کشور خودش را که در طی دهه 50 زندگی می‌کردند را به تصویر بکشد و بگوید که این نسل چه دغدغه‌ها و نگرانی‌هایی داشتند؛ او می‌گوید که مردم ژاپن تا چه حدی بعد از جنگ جهانی دچار سرگردانی و گنگی هویت اجتماعی شده بودند و چه مشکلات عظیمی برای آنان روی‌داده بود.

مانند بقیه کتاب‌های این نویسنده، اثر جهان شناور نیز دارای جذابیت زیادی است و به همین دلیل امروزه طرفداران بی شماری دارد و تا به کنون هزاران نفر آن را مطالعه کرده‌اند.

خود شخص کازوئو ایشی‌گورو در طی کی از مصاحبه‌هایی که راجع به این کتاب بوده گفته است که ایده شخصیت اصلی این کتاب را به کمک یکی از رمان‌های قدیمی‌اش به دست آورده که «منظره پریده‌رنگ تپه‌ها» نام دارد. او در طی این مصاحبه می‌گوید که برای شخصیت‌پردازی این کتاب تلاش زیادی کرده اما ناگهان توانسته به کمک یکی از اولین کتاب‌های خودش، شخصیت مورد نظرش را به دست بیاورد و به کار گیرد. درواقع در کتاب «منظره پریده‌رنگ تپه‌ها»، ما باشخصیت معلمی روبرو هستیم که به ایفای نقش خودش می‌پردازد و این نویسنده تصمیم گرفته که آن را در نقش یک هنرمند قرار دهد که در حال فراموش کردن هنرش است و باید بار دیگر ارزش‌هایش را بررسی کند.

شما می‌توانید با خواندن کتاب جهان شناور به درک بسیار عمیقی از دنیای پس از جنگ جهانی برای ژاپن و مردم آن برسید و وقایعی که در طی جنگ و بعدازآن برای مردم روی داد را بشناسید و مسئله‌ها و مشکلاتی که باعث شد مردم این کشور به‌صورت بسیار جدی درگیر فرهنگ و سنت‌های غرب شده و هویت اجتماعی خودشان را فراموش کنند را درک کنید و از الگوهای رفتاری که روزبه‌روز در حال تغییر کردن بود آگاهی داشته باشید که همگی آنان می‌توانند برای خواننده‌ها جذابیت خاصی به همراه بیاورند.

اگر از کسانی هستید که علاقه زیادی به خواندن راجع به انسان و درونیات آن دارید، کتاب جهان شناور به‌شدت می‌تواند برایتان مفید و جذاب باشد و در طی خواندن آن لذت زیادی خواهید برد.

اگر تابه کنون این اثر را مطالعه نکرده‌اید، قطعاً چیزهای زیادی از دست داده‌اید؛ پیشنهاد می‌کنیم همین‌الان یک نسخه از آن را تهیه‌کرده و با دقت بالایی مطالعه کنید. قطعاً پشیمان نخواهید شد.

پیشنهاد خرید کتاب هنرمندی از جهان شناور

بهترین مترجم هنرمندی از جهان شناور کیست؟

کتاب هنرمندی از جهان شناور به دلیل سبک خاص و جالبی که دارد طرفداران زیادی را به دست آورده و نا به امروز توسط هزاران نفر موردمطالعه قرارگرفته است؛ به همین دلیل توسط نشریه‌های گوناگونی به زبان‌های مختلف ترجمه‌شده و امروزه می‌توانید آن را در هر زبانی و در هر کتاب‌فروشی پیدا کنید که نشان از محبوبیت بالای آن است.

این اثر در کشور ایران نیز توسط چند نشریه مختلف ترجمه‌شده است که اگر بخواهیم نگاهی به آنان بی اندازیم، قطعاً بهترین و روان‌ترین ترجمه مربوط به نشر ماه و خورشید و صنعان صدیقی می‌شود که آن را به بهترین شکل ممکن به زبان فارسی برگردانده‌اند.

اگر می‌خواهید هنگام خواندن این اثر به‌صورت کامل منظور نویسنده را بفهمید و به یک درک عمیق از ژاپن بعد از جنگ جهانی دوم دست‌یابید، این کتاب به‌شدت برایتان مفید خواهد بود.

کازوئو ایشی‌گورو کیست؟

بدون شک اگر بخواهیم یکی از بهترین نویسنده‌های ژاپنی را معرفی کنیم که آثارش در سرتاسر دنیا طرفداران زیادی دارد، کازوئو ایشی‌گورو در آن حضور پررنگی خواهد داشت؛ او که از 5 سالگی با خانواده‌اش به انگلیس رفت، بعد از گذراندن دوران تحصیلش شروع به نوشتن کتاب‌های گوناگونی کرد و امروزه از موفق‌ترین افراد این حوزه به شمار می‌آید. بیشتر شهرت او به خاطر نوشتن کتاب «هرگز ترکم نکن» است که یک رمان علمی تخیلی بوده و فروش بسیار زیادی را تجربه نموده است.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *