پیشنهاد خرید کتاب هنر خوب زندگی کردن


آیا تابه‌حال کتاب هنر خوب زندگی کردن را مطالعه کرده‌اید؟ احتمالاً تابه‌حال بارها و بارها از خودتان سؤال کرده‌اید که چگونه می­توان خوب زندگی کرد و بیشترین لذت ممکن را برد. از گذشته‌های بسیار طولانی مردم به دنبال پاسخ چنین سؤال‌هایی بوده‌اند و رولف دوبلی در این اثر فوق‌العاده قصد دارد بگوید که چگونه می‌توانیم خوب زندگی کنیم و برای انجام این عمل 52 ابزار مختلف به ما معرفی می‌کند.

در این مقاله از بلاگ کتاب­تا قصد معرفی کتاب هنر خوب زندگی کردن راداریم.

معرفی کتاب هنر خوب زندگی کردن؛ درباره این اثر چه می‌دانیم؟

انسان‌ها موجوداتی هستند که به‌صورت غریزی و دائم به دنبال بهترین شرایط زندگی و دستیابی به بیشترین لذت ممکن هستند و ازاین‌رو مدام از خودشان سؤال‌هایی مانند چگونه خوب زندگی کنیم؟، به دنبال کسب خوشبختی باشیم یا جلوی وقوع مشکلات را بگیریم؟ ثروتی که به دست می‌آوریم تا چه حدی روی میزان رضایت و خشنودی ما زندگی تأثیر می‌گذارد؟ و … از خودشان می­پرسند.

طبیعتاً خوب زندگی کردن نیز مانند هر چیز دیگری نیاز به یکسر ویژگی­ها، مهارت و کارها دارد که ما باید آن‌ها را یاد بگیریم اما هرگز کسی آنان را به ما نیاموخته است.

رولف دوبلی در کتاب «چگونه خوب زندگی کنیم» قصد دارد ابزارها و روش‌هایی را به ما معرفی کند که باعث می‌شوند بهترین خودمان باشیم و در هر شرایط و موقعیتی در زندگی، بیشترین بهره را ببریم. ابزارهای معرفی‌شده در این اثر 52 عدد هستند که هرکدام می‌توانند باعث بهبود کیفیت بخش‌هایی از زندگی‌تان گردند که اگر به‌صورت هم‌زمان استفاده شوند، اثرات شگفت‌انگیزی روی شما خواهند داشت.

یکی از بهترین کتاب‌هایی که می‌توان درزمینهٔ خودشناسی و روانشناسی پیدا کرد، کتاب «هنر خوب زندگی کردن» است که در سال 2017 توسط رولف دوبلی نوشته شد و در مدت کوتاهی توانست به موفقیت‌های زیادی دست پیدا کند. نحوه نوشتار این کتاب بسیار روان و ساده است و هر فردی می‌تواند بامطالعه آن به مفاهیمش پی برده و از نکته‌های گفته‌شده در آن نهایت استفاده را کند.

رولف دوبلی در این کتاب به ما یاد می‌دهد که برای داشتن زندگی خوب و تجربه­ای لذت‌بخش از آن، باید چه مهارت‌هایی داشته باشیم و چطور از آنان استفاده کنیم. انسان‌ها از دیرباز به دنبال بهترین سبک زندگی برای خودشان بوده‌اند تا بتوانند لذت زیادی ببرند و درنهایت آرامش داشته باشند.

همان‌طور که مشخص است، ما برای موفقیت در هر زمینه‌ای باید مهارت‌های لازم آن را داشته باشیم و بهره ببریم که زندگی نیز از این غافله جدا نیست. رولف دوبلی یکسری از نکات و کارهای ساده اما بسیار کاربردی که می‌توانند باعث افزایش کیفیت زندگی شما شوند را در کتاب «هنر خوب زندگی کردن» گردآوری کرده است که برای هر انسانی از هرکجای کره زمین مفید و مناسب است.

برای اینکه بتوانیم زندگی‌مان را بهبود دهیم و در بالاترین کیفیت ممکن قرار بگیریم، باید از پیچیدگی‌های زیادی بگذریم و چالش‌های فراوانی را رد کنیم؛ فاکتورهای زیادی وجود دارند که هرکدام به نحوی روی کیفیت زندگی شما اثرگذار هستند و باعث رضایت یا عدم رضایت شما از آن می‌گردند. مثلاً پول، خانواده، آرامش، شرایط فرهنگی و اجتماعی جامعه و … بخشی از چیزهایی هستند که در کنار یکدیگر قرارگرفته و نحوه زنگی ما را تشکیل می‌دهند.

برای اینکه زندگی خوبی داشته باشیم در ابتدا باید زندگی ایدئال خودمان را ترسیم کنیم؛ درواقع شرایط برای افراد مختلف در دنیا تفاوت دارد و ممکن است یک شرایط زندگی برای فردی خوب و همان شرایط برای فردی دیگر بد تلقی شود؛ بنابراین ارائه کردن راهکار برای چنین مسئله‌ای سخت و دشوار است. رولف دوبلی با تحقیقات درست و صحیح و استفاده از روش علمی، راهکارهای جامعی را ارائه می‌کند که برای هر انسانی در دنیا مناسب است و می‌تواند در هرلحظه‌ای آنان را به کار بندد.

در کتاب «هنر خوب زندگی کردن» یاد می‌گیریم که زندگی نیز مانند هر مهارت دیگری یکسری اصول و قواعد خاص دارد و برای اینکه بتوانیم در آن موفق باشیم باید از این اصول پیروی کنیم. در ادامه نویسنده این اصول را به همراه داستان‌های کوتاه و جذاب به ما می‌آموزد تا درنهایت به‌مرورزمان، روی آن‌ها تسلط پیدا کنیم.

رولف دوبلی فعالیت‌های زیادی را در حوزه روانشناسی و خودشناسی در چند سال اخیر داشته و به همین دلیل علم زیادی برای ارائه راهکارهای مؤثر دارد؛ او راجع به این کتاب می‌گوید که: «برای اینکه زنندگی خوبی داشته باشید باید ابزارهای ذهنی موردنیاز را در اختیار بگیرید. استفاده از این راهکارها به‌صورت تضمینی نمی‌تواند باعث رسیدن شما به زندگی خوب شود، اما به شما کمک می‌کند تا در مسیر آن قرار بگیرید و برای دست‌یابی به آن مبارزه کنید.»

این کتاب شامل 52 فصل است که در هر بخش ما با یکسری مهارت‌ها و روش‌های مختلف روبرو می‌شویم که به‌صورت خلاصه و با داستان برای ما بیان می‌شوند و باعث درک ساده‌تر آنان می‌گردند.

اگر به دنبال داشتن زندگی خوب، لذت‌بخش و سرشار از آرامش هستید باید مهارت‌های لازم برای انجام این کار را یاد بگیرید و به کار ببندید تا درنهایت به خواسته‌تان برسید اما متأسفانه هیچ فردی این مهارت‌ها را به ما نیاموخته است. رولف دوبلی در کتاب «هنر خوب زندگی کردن» نحوه درست زندگی و اصول، قواعد و مهارت‌های لازم برای تسلط در آن را به ما یاد می‌دهد تا به آرامش درونی برسیم.

اگر تا به کنون این کتاب را مطالعه نکرده­اید قطعاً چیزهای ارزشمندی را ازدست‌داده‌اید؛ اما هنوز هم دیر نیست، همین‌الان یک نسخه از آن را تهیه‌کرده و شروع به مطالعه‌اش کنید تا بیشترین لذت ممکن را ببرید.

پیشنهاد خرید کتاب هنر خوب زندگی کردن

جملات زیبا کتاب هنر خوب زندگی کردن

  • داشتن یک زندگی خوب تا حد زیادی به تفسیری سازنده از وقایع بستگی دارد.
  • چیزهایی که نمی‌توان از شما گرفت، افکارتان هستند، ابزارهای ذهنی‌تان و اینکه چطور بدشانسی‌ها، شکست‌ها و ناکامی‌ها را تعبیر می‌کنید.
  • می‌توانید به این فضا قلعه ذهنی بگویید؛ آزادی‌ای که هیچ‌وقت از شما سلب نخواهد شد.
  • همان‌طور که هزینه کردن روی یک اثر تقلبی پیکاسو غیرهوشمندانه است، سرمایه‌گذاری چه ازنظر مادی چه ازنظر زمانی روی افرادی که واقعی نیستند هم عاقلانه نیست.

بهترین مترجم کتاب هنر خوب زندگی کردن کیست؟

کتاب هنر خوب زندگی کردن بعد از انتشار خیلی سریع توانست طرفداران زیادی را در سرتاسر دنیا به دست آورد و فروش و موفقیت زیادی را تجربه کرد. همین باعث شد تا نشریه­های مختلف آن را به زبان‌های مختلف ترجمه کنند و در اختیار مردم سایر نقاط جهان قرار دهند.

این اثر تا به کنون در ایران توسط چند نشریه مختلف به زبان فارسی برگردانده شده است اما بدون شک بهترین آنان توسط نشر چشمه و عادل فردوسی پور انجام‌شده است که این کتاب را به‌صورت بسیار روان و شیوا به زبان فارسی ترجمه کرده‌اند. پیشنهاد می‌کنیم برای درک درست و دقیق مفهوم این کتاب، دقیقاً همین ترجمه را تهیه کنید.

رولف دوبلی کیست؟

رولف دوبلی یکی از کارآفرینان بزرگ کشور سوئیس است که در 15 ژوئیه سال 1966 چشم به جهان گشود. او علاقه زیادی به تحصیل داشت و به همین دلیل وارد رشته ‌ام بی ای و اقتصاد شد و درنهایت دکترای خودش در این زمینه را دریافت کرد. او مؤسس شرکت getAbstract که ایده تولید کتاب‌های خلاصه را به وجود آورد و با بازخورد خوبی نیز مواجه شد. بیشتر شهرت او به خاطر نوشتن کتاب «هنر خوب زندگی کردن» است که در طی آن به مردم کمک می‌کند تا با فراگیری یکسری روش‌ها و مهارت‌ها، کیفیت زندگی خودشان را افزایش دهند. برای مطالعه توضیحات بیشتر به صفحه معرفی رولف دوبلی مراجعه کنید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *