پیشنهاد خرید کتاب هنر شفاف اندیشیدن


آیا تابه‌حال کتاب هنر شفاف اندیشیدن را مطالعه کرده‌اید؟ یکی از بهترین آثاری که می‌توان درزمینهٔ تصمیم‌گیری و شناخت اشتباهات پیدا کرد، «هنر شفاف اندیشیدن» نام دارد. رولف دوبلی در این اثر قصد دارد به ما بگوید که چگونه می‌توانیم در زندگی تصمیمات بسیار بهتری بگیریم و روزبه‌روز به میزان موفقیت خودمان بی افزاییم. رولف دوبلی با نوشتن این اثر توانست در طی مدت بسیار کوتاهی به موفقیت بسیار بزرگی دست یابد و طرفداران زیادی به دست آورد.

در این مقاله از بلاگ کتابتا قصد معرفی کتاب هنر شفاف اندیشیدن راداریم.

معرفی کتاب هنر شفاف اندیشیدن، درباره این کتاب چه می‌دانیم؟

احتمالاً بارها در زندگی برایتان پیش‌آمده که مدت بسیار زیادی را صرف کار کردن روی چیزی کرده باشید اما مدتی بعد متوجه شده‌اید که آن واقعاً ارزش آن‌همه تلاش شمارا نداشته یا محصولی را خریداری کرده‌اید که بعداً به خودتان آمده و گفته‌اید که اصلاً چرا برای چنین چیز مسخره‌ای این‌قدر پول خرج کردم.

مثال‌های بالا نمونه‌هایی ساده از تصمیم‌گیری‌های اشتباهی است که تمام انسان‌ها در طول روز آن‌ها را مرتکب می­شوند؛ ما در طول روز چندین هزار تصمیم مختلف می‌گیریم بدون اینکه حتی آنان به فکری کرده باشیم!

بنابراین خیلی مهم است که یکسری مهارت‌های مربوط به تصمیم‌گیری را بلد باشیم تا با استفاده از آنان بتوانیم تصمیم‌های بسیار بهتری بگیریم و درنهایت نتایج متفاوتی دریافت کنیم.

هنگامی‌که بدانیم دلیل تصمیم‌گیری‌ای اشتباه ما چیست و آنان را به‌درستی تشخیص دهیم، این قابلیت را خواهیم داشت تا از آنان دوری کرده و دیگر مرتکبشان نشویم.

در کتاب «هنر شفاف اندیشیدن» نیز نویسنده دقیقاً قصد دارد به همین موضوع یعنی تصمیم‌گیری و خطاهای ذهنی ما بپردازد و بگوید که چگونه می‌توانیم با مقابله با آنان و یادگیری یکسری مهارت‌ها، به موفقیت‌های بزرگی دست پیدا کنیم.

در این کتاب با یکسری از خطاهای ذهنی روبرو می‌شویم که به‌صورت روزانه گرفته می‌شوند درحالی‌که ما حتی از وجودشان خبر هم نداریم! به‌عنوان‌مثال کارهایی مثل تصمیم‌گیری، انتخاب کردن و … ازجمله کارهایی است که در طول روز انجام می‌دهیم بدون اینکه حتی به آنان فکری کرده باشیم؛ همین فکر کردن باعث می‌شود دچار اشتباهاتی شویم که می‌توانند عواقب زیادی برای ما داشته باشند.

در این کتاب ما با 99 بخش کوتاه مواجه هستیم که هرکدام به‌صورت تک‌به‌تک و دقیق به انواع خطاها و اشتباهاتی که ناخودآگاه ما مرتکب می‌شود اشاره می‌کند و در پایان هر بخش مثال‌هایی را ارائه می‌کند تا درک مفهوم بسیار ساده‌تر گردد.

متأسفانه ذهن ما برای فکر کردن و انتخاب بهترین راه‌حل‌ها طراحی نشده است و همین باعث می‌گردد که بیش از 95 درصد افراد در زندگی هرگز به‌صورت درست از ذهنشان استفاده نکنند درنهایت نتایج مطلوبی که انتظار دارند را دریافت نکنند.

در همین مواقع است که ما نیاز به یک نقشه راه و راهنما داریم که ما را از چیزی که هستیم، به چیزی که می‌خواهیم باشیم برساند و درنهایت به ما کمک کند تا مقایسه‌های بهتری انجام دهیم، تصمیم‌گیری‌های بهتری داشته باشیم، انتخاب‌هایمان را بهبود دهیم و …

درواقع اهمیت فعالیت‌های ذهن ما زمانی پررنگ‌تر جلوه می‌کند که با مفهومی به نام اثر مرکب آشنا باشیم؛ این مفهوم دقیقاً می‌گوید که انتخاب‌هایی که در طول روز انجام می­دهیم اگر به‌صورت مستمر تکرار شوند، درگذر زمان نتایج بزرگی را برای ما رقم می‌زنند. حالا اگر این انتخاب‌ها خوب باشند نتایج هم خوب خواهد بود و اگر خوب نباشند، نتایج مناسبی نخواهیم گرفت.

بعد از مطالعه کتاب هنر شفاف اندیشیدن، طرز فکرتان راجع به هر چیزی به‌صورت کامل تغییر می‌کند و تصمیم‌گیری‌هایتان به‌صورت بسیار فوق‌العاده‌ای دگرگون می‌شود؛ تقریباً هیچ فردی را نمی‌توان یافت که بعد از مطالعه این اثر بگوید که هیچ نتیجه‌ای نگرفته‌ام و در تصمیم‌گیری‌های دشوار زندگی بهتر عمل نمی‌کنم!

اگر به دنبال نتیجه‌گیری از این کتاب هستید، نباید انتظار داشته باشید که تنها بامطالعه آن به نتیجه خاصی دست پیدا کنید؛ خطاهای ذهنی و اشتباهات در تصمیم­گیری، چیزهایی نیستند که یک‌روزه ساخته‌شده باشند بنابراین قطعاً ممکن نیست که در مدت کوتاهی از بین بروند؛ بنابراین برای نتیجه‌گیری حتماً و حتماً باید مفاهیمی که می­آموزید را به کار ببندید، تمرین کنید و این کار را به‌صورت منظم و دائم ادامه دهید تا درنهایت تبدیل به عادت شده و در موقعیت‌های دشوار زندگی به‌صورت خودکار از آنان استفاده کنید.

این کتاب کاملاً بر اساس تحقیق‌هایی است که رولف دوبلی انجام داده است و با کمک آنان توانسته بیش از 100 خطای ذهنی که ما مرتکب می‌شویم را یافته و راه‌حل‌هایی را برای آنان ذکر کند.

اگر در طول زندگی همیشه با مشکلات بزرگی در تصمیم‌گیری و اشتباهاتتان روبرو می­شوید و همیشه می‌گویید که‌ای کاش فلان کار را درگذشته نمی‌کردم، کتاب «هنر شفاف اندیشیدن» دقیقاً برای شما ساخته‌شده است و درصورتی‌که آن را خوانده و از روش‌های گفته‌شده در آن استفاده کنید، موفقیت‌های بزرگی در انتظارتان خواهد بود و طرز فکرتان به‌صورت جدی تغییر خواهد کرد.

اگر تابه‌حال این اثر را مطالعه نکرده‌اید بدون شک چیزهای زیادی را ازدست‌داده‌اید؛ اما نگران باشید و همین‌الان یک نسخه از آن را دریافت کرده و با برنامه‌ریزی مناسب، اقدام به مطالعه‌اش کنید و تا تمامش نکرده‌اید دست از خواندنش برندارید.

پیشنهاد خرید کتاب هنر شفاف اندیشیدن

جملات زیبا کتاب هنر شفاف اندیشیدن

  • چگونه می‌توانیم به موفقیت درونی برسیم؟ با تمرکز صرف بر چیزهایی که می‌توانیم بر آن‌ها اثر بگذاریم و مسدود کردن قاطعانهٔ باقی چیزها.
  • اگر مطمئن نیستید که چیزی چرند است یا نه آن چیز چرند است.
  • زندگیِ بدون هدف یک زندگی ازدست‌رفته است. بااین‌حال نباید دست‌وپایمان به آن‌ها بسته شود. بدانید که قرار نیست تمام خواسته‌های شما ارضا شوند چون اتفاقات زیاد رخ می‌دهد که خارج از کنترل شما هستند.
  • زندگی خوب را فقط جایی پیدا می‌کنید که مردم در حال مبارزه بر سر آن نیستند.

بهترین مترجم کتاب هنر شفاف اندیشیدن کیست؟

کتاب هنر شفاف اندیشیدن بدون شک یکی از پرطرفدارترین و پرفروش‌ترین کار‌های دنیا در چند سال اخیر است که توانسته به میلیون‌ها نفر کمک کند تا طرز فکر خودشان را بهبود داده و با تمرکز روی انتخاب‌ها و تصمیم‌گیری‌های درست، در مسیر صحیح موفقیت قرار بگیرند و درنهایت به خواسته‌هایشان برساند.

این اثر در کشور ایران نیز طرفداران بسیار زیادی دارد و تا به کنون توسط نشریه‌های مختلف‌تر به زبان فارسی برگردانده شده است؛ اما بدون شک بهترین نسخه فارسی این کتاب توسط «نشر چشمه» و عادل فردوسی پور به زبان فارسی برگردانده شده است که پیشنهاد ما نیز تهیه همین نسخه از این اثر است.

رولف دوبلی کیست؟

رولف دوبلی را بدون شک می‌توان یکی از بهترین نویسنده‌ها و کارآفرینان کشور سوئیس معرفی کرد که توانست با کتاب بی‌نظیر خودش یعنی «هنر شفاف اندیشیدن» به شهرت زیادی دست یابد و این کتاب او میلیون‌ها نسخه فروش رفت. او در 15 ژولی سال 1966 در شهر لازرن کشور سوئیس به دنیا آمد و در رشته فلسفه و مدیریت کسب‌وکار تحصیلش را ادامه داد. او درنهایت در سال 1995 توانست دکترای ساختارشکنی گفتمان اقتصادی را دریافت کند و پس‌ازاین در شرکت‌های مختلف عنوان مدیر و مدیرعاملی را بر عهده گرفت. برای توضیحات بیشتر به صفحه معرفی رولف دوبلی مراجعه کنید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *