پیشنهاد خرید کتاب هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها


آیا تابه‌حال کتاب هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها را مطالعه کرده‌اید؟ مارس منسن در این اثر فوق‌العاده‌اش قصد دارد به ما بگوید که چگونه می‌توانیم زندگی کنیم و درواقع روشی جدید که با آن می‌توان خوب زندگی کرد را به ما می‌آموزد. در این کتاب یاد می‌گیریم گه چگونه می‌توان به تماماً سختی‌ها و اتفاقات و فشارهایی که روی ما است بی‌توجه باشیم و از لحظهٔ حال لذت ببریم. درواقع اگر بخواهیم کلیت این کتاب را برای شما در یک کلمه خلاصه کنیم می‌گوییم «بی‌خیالی» را در زندگی یاد می‌گیریم. این اثر توانست عنوان پرفروش‌ترین کتاب را در سال انتشارش به دست آورد و در کل دنیا اعم از ایران طرفداران زیادی دارد.

در این مقاله از بلاگ کتابتا قصد داریم کتاب هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها را به شما معرفی کنیم.

معرفی کتاب هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها؛ درباره این کتاب چه می‌دانیم؟

احتمالاً بارها برایتان پیش‌آمده که لحظات زندگی‌تان بسیار تلخ و سخت باشد و احساس کنید دیگر هیچ توانی برای ادامه راه ندارید؛ در چنین شرایطی به‌احتمال بسیار زیاد دچار افسردگی می‌شوید و دیگر هیچ لذتی برایتان باقی نمی‌ماند و دائم به گذشته و آینده فکر می‌کنید.

در کتاب هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها، مارک منسن قصد دارد با قلم روان خودش به ما بگوید که چگونه می‌توان با بی‌خیال بودن در زندگی لذت فراوانی برد و همیشه در لحظه حال زندگی کرد. درواقع منظور ما از بی‌خیالی همان بی‌خیالی مطلق نیست که هیچ‌چیزی برایمان اهمیت نداشته باشد بلکه این بی‌خیالی به‌صورت مسئولانه انجام می‌شود و به ما کمک می‌کند که فقط روی چیزهای تمرکز کنیم که در دایره کنترلمان قرار دارند.

مارس منسن به ما کمک می‌کند تا از دردها و رنج‌هایی که در زندگی داریم به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم تا درنهایت مشکلاتمان را تبدیل به یکسری موانع ساده کنیم که به‌راحتی قابل‌حل هستند.

نویسنده این کتاب در توصیف اثر خودش می‌گوید: «در این کتاب شما روش زندگی کردن بهتر و نحوه مقابله با رنج‌هایتان را می‌آموزید و یاد می‌گیرید که چگونه آنان را ساده‌تر و معنی‌دارتر کنید. بامطالعه این کتاب می‌توانید در زندگی به‌صورت قدم‌به‌قدم و آرام پیشرفت کنید درحالی‌که بارهای سنگینی روی دوشتان قرارگرفته است و می‌توانید آرامش داشته باشید درحالی‌که اشک‌هایتان از چشم سرازیر و بزرگ‌ترین ترس‌هایتان در روبرویتان قرار دارند.»

این کتاب با داستانی راجع به به یکی از نویسنده‌های آمریکا یعنی چارلز بوکفسکی آغاز می‌گردد؛ این نویسنده در تمام طول زندگی‌اش انسانی بی‌خیال و آرام بود و درواقع هیچ‌چیزی نمی‌توانست آرامش او را مختل کند یا تبدیل به دغدغه‌ای برای او شود.

به همین دلیل هم مارک منسن برای مثال چنین فردی را انتخاب کرده و به ما می‌گوید ما باید به چیزهای ضروری توجه کنیم نه آن‌هایی که از اهمیت بالایی برخوردار نیستند.

نویسنده در آغاز این کتاب چارلز بوکفسکی را مردی بسیار لذت طلب عنوان می‌کند که در هیچ جایی اعتباری ندارد و حتی در بدترین و ناخوش‌ترین لحظات زندگی‌اش نیز دست از شاعر بودن برنمی‌دارد. ازنظر مارک منسن، بهترین الگویی که می‌توان برای یک زندگی بهتر پیدا کرد همین شاعر است که می‌تواند کمک بسیار زیادی به ما کند.

این شروع نامتعارف و عنوان بسیار جنجالی کتاب باعث می‌شود که نظر هر خواننده‌ای به او جذب شود و بدون شک یکی از دلایل فروش این اثر هم همین است.

اگر سری به خواندن کتاب‌های موفقیت زده باشید متوجه می‌شوید که همهٔ آنان یک هدف را دنبال می‌کنند: تبدیل یک آدمی که شکست‌خورده به آدمی باانگیزه که برای رسیدن به اهدافش تلاش می‌کند.

اما ماجرا در کتاب هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها فرق می‌کند؛ مارک منسن عقیده دارد که هیچ اهمیتی ندارد که شکست بخورید یا تسلیم شوید! درهرصورت زندگی بازهم ادامه خواهد داشت و شما باید با آن همراه شوید و لذت ببرید. درست همان کاری که چارلز در طول زندگی‌اش انجام داد.

در ابتدای کتاب بیشتر سبک نوشتن نویسنده به همین صورت است اما کمی که جلوتر بروید متوجه مشوید که با همان جملات انگیزشی که خواننده را به انجام کاری وادار می‌کند روبرو هستیم که با لحنی جالب‌تر و بهتر نوشته‌شده است. درواقع مارک منسن سعی کرده از دیگر کتاب‌های موفقت استفاده کند و با ترکیب محتواهای آنان و تغییر سبک نوشتنشان، یک اثر تازه و جذاب را به وجود آورد که به خواننده‌اش حس بسیار خوبی را منتقل می‌کند.

مارس منسن به ما یادآوری می‌کند که هر دغدغه و مشکلی که در زندگی با آن مواجه می‌شویم به خاطر انتظاراتی است که جامعه مدرن از ما دارد؛ اینکه خوش‌هیکلی‌تر باشیم، بهترین باشیم، خوشحال باشیم و … بخشی از انتظاراتی است که جامعه از ما انتظار دارد درصورتی‌که رسیدن به چنین چیزهایی مجانی نخواهد بود و همین هزینه‌ها باعث می‌شود ذهن ما به‌شدت درگیر شده و نتوانیم در لحظه حال زندگی کنیم. راه‌حل چنین مشکلی نیز همان چیزی است که مارس منسن در کتاب «هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها» به ما می‌گوید.

اگر در طول زندگی همیشه درگیر مشکلات و رنج‌هایی مختلفی هستید و دوست دارید دغدغه‌هایتان را یک‌بار برای همیشه فراموش کنید، بدون شک کتاب «هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها» برای شما مفید خواهد بود. در این اثر یاد می‌گیرید که چگونه باوجود بارهای سنگینی که روی دوشتان وجود دارد به حرکت کردن ادامه دهید و هرروز بهتر و بهتر شوید.

اگر تابه‌حال این کتاب را مطالعه نکرده‌اید چیزهای زیادی را ازدست‌داده‌اید؛ اما پیشنهاد می‌کنیم همین‌الان یک نسخه از آن را تهیه‌کرده و با تمام توان مطالعه کنید و پس از اتمامش، بازهم آن را بخوانید و بخوانید تا کاملاً مفاهیمش برایتان جا بی افتد.

پیشنهاد خرید کتاب هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها

جملات زیبا کتاب هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها

  • من هیچ موقع سعی نکردم چیزی غیر از خودم باشم.
  • داشتن دغدغه‌های بیش‌ازاندازه، به‌سلامت روحی و روانی آدم آسیب می‌زند. باعث می‌شود که بیش‌ازحد به چیزهای ظاهری و ساختگی وابسته شوید وزندگی‌تان را وقف دنبال کردن سراب خوشحالی و رضایت کنید. کلید زندگی خوب داشتن دغدغه‌های بیش‌تر نیست؛ بلکه داشتن دغدغه‌های کم‌تر، واقعی‌تر، ضروری‌تر و مهم‌تر است.
  • ما انسان‌ها از این نعمت بهره‌مندیم که دربارهٔ اندیشه‌هایمان بیندیشیم.

بهترین مترجم کتاب هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها کیست؟

کتاب هنر ظریف رهایی از دغدغه تا به کنون میلیون‌ها نسخه در سرتاسر دنیا فروش داشته است به‌عنوان یکی از بهترین کتاب‌های زمینه موفقیت و خودیاری شناخته می‌شود؛ این اثر تا به کنون به زبان‌های بسیار زیادی اعم از فارسی ترجمه‌شده است و نشریه‌های زیادی نیز آن را به زبان‌های مختلف ترجمه کرده‌اند.

اما اگر به دنبال بهترین نسخه فارسی این کتاب می‌گردید، بدون شک نسخه ترجمه‌شده توسط انتشارات میلکان و میلاد بشیری بهترین است که به‌صورت بسیار روان و شیوا این اثر را به زبان فارسی برگردانده‌اند.

مارس منسن کیست؟

مارس منسن نویسنده‌ای جوان و مشهور آمریکایی است که در ایالت تگزاس آمریکا چشم به جهان گشود. او فارغ‌التحصیلی دانشگاه بوستون است. او قبل از شروع نویسندگی به‌صورت بسیار جدی به وبلاگ نویسی می‌پرداخت و پس‌ازآن به درخواست خوانندگانش تصمیم گرفت وارد حوزه نویسندگی شود. او با نوشتن کتاب هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها، توانست به شهرت بسیار زیادی دست یابد و این اثر او عنوان پرفروش‌ترین کتاب نیویورک‌تایمز و آمازون را کسب کرد. این کتاب بیش از 13 میلیون نسخه فروش داشت و هفته‌ها در صدر کتاب‌های پرفروش قرار گرفت. برای مطالعه توضیحات بیشتر به صفحه معرفی مارس منسن مراجعه کنید.

 

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *