پیشنهاد خرید کتاب ویلای دلگیر

پیشنهاد خرید کتاب ویلای دلگیر

پیشنهاد خرید کتاب ویلای دلگیر


آیا تابه‌حال کتاب ویلای دلگیر را مطالعه کرده‌اید؟ بدون ویلای دلگیر را می­توان یکی از بهترین کتاب‌های پاتریک مودیانو معرفی کرد که در آن به بحث گذرا بودن زمان می‌پردازد و می­گوید که جوانی انسان‌ها با چه سرعت عجیب‌وغریبی می‌گذرد. داستان این کتاب راجع به جوانی هجده‌ساله است که در نزدیکی مرز سوئیس قرار دارد و خطرات بسیار زیادی او را تهدید می‌کند اما قرار داشتن در این ناحیه یک احساس امنیت موقتی به او می‌دهد.

در این مقاله از بلاگ کتابتا قصد معرفی کتاب ویلای دلگیر راداریم.

معرفی کتاب ویلای دلگیر؛ درباره این اثر چه میدانیم؟

اگر پاتریک مودیانو را می‌شناسید، حتماً نام اثر فوق‌العاده او به نام ویلای دلگیر را شنیده­اید. او که در تمامی کتاب‌های خودش از سبکی خاص و بی‌نظیر بهره می‌برد، بیشتر تمرکزش را روی نشان دادن گذرا بودن زمان و جوانی می‌گذارد و آن را به‌صورت کاملاً واضح به تصویر می‌کشد. استفاده از سبک مرموز باعث شد که آورد سال 2014 بتواند برنده جایزه نوبل ادبیات شود که برای هر نویسنده‌ای یک افتخار بزرگ به شمار می‌آید.

کتاب ویلای دلگیر، یکی از کتاب‌های فوق‌العاده پاتریک مودیانو است که در سرتاسر دنیا فروش زیادی را تجربه می­کند. داستان این کتاب راجع به یک جوان 18 ساله است که در دهه 1960 زندگی می‌کند. در همین زمان به دلایل متفاوتی تصمیم می‌گیرد که به اطراف مرز فرانسه و در یک روستای کوچک که در نزدیکی سوئیس قرا دارد برسد تا بلکه از خطراتی که او را تهدید می‌کند رها شود. او در یک جو بسیار سنگین قرار می‌گیرد که هرلحظه جان او را تهدیدی می­کنند. از یک‌سو احتمال جنگی گه ممکن است رخ دهد و از طرفی دیگر، احتمال به وجود آمدن فاجعه‌ای وحشتناک که جسم و روح او را می‌لرزاند.

تنها دلیل اینکه باعث شده او به نزدیکی مرزهای کشورش بیاید، جلوگیری و فرار از این خطرهای احتمالی است و این گزینه که می‌تواند در صورت لزوم به کشور همسایه بگریزد، احساس آرامش خوبی به او می‌دهد. درواقع او بعد از یک‌چشم به هم زدن خودش را در شرایطی می‌بیند که تنها یک‌راه نجات دارد و اگر موفق به استفاده از آن نشود، اتفاقات بسیار ناخوشایندی برایش رخ خواهد داد.

او برای اینکه بتواند به‌راحتی از مرز سوئیس رد شود، در میان گردشگرانی که در آن ناحیه حضور دارند مخفی می‌شود و سعی می‌کند تا از فرصت موجود بهره ببرد؛ اما در همین هنگام، با بازیگر زیبایی به نام ایوون ژاکه آشنا می‌شود. مدت زیادی طول نمی‌کشد که یک دکتر عجیب؛ و غریب به نام رنه مینته وارد داستان می‌شود و شخصیت اصلی داستان را همراهی می‌کند.

آشنایی با این دو فرد باعث می‌شود که او کاملاً از گذرا بودن زمان غافل شود و تمام زمانی که در اختیار دارد را صرف عیاشی‌های شبانه کند که هیچ سودی برایش ندارند. مدتی زیادی طول نمی‌کشد که او با شکل واقعی زندگی روبرو می‌شود؛ هیچ‌یک از اطرافیان او احساس همدردی با او ندارند و ذره‌ای به کم شدن دردهایش کمک نمی‌کنند. انگار که او مسیر اشتباهی را انتخاب کرده و درآن گام نهاده و تنها فردی که ضرر کرده خود او بوده است؛ زمانی که ازدست‌رفته است، دوران جوانی که بدون انجام دادن کاری باارزش گذشته است و …

کتاب ویلای دلگیر شباهت بسیار زیادی به فیلم‌های فرانسوی دارد؛ شما در سرتاسران می­توانید معماهای حل نشده‌ای را ببینید که ذهنتان را به‌شدت درگیر می‌کنند، زیبایی‌های آمریکایی که به تصویر کشیده می‌شوند و احساس غمی که به‌صورت بسیار حرفه‌ای به خواننده منتقل می‌شوند.

شما در سرتاسر داستان این کتاب به‌صورت قطعی متوجه نمی­شوید که چرا شخصیت آن به‌صورت دائم در حال فرار از چیزی است و یا در کدام شهرها قایم خواهد شد؛ در هنگام شروع داستان، قطعاً می‌توانید متوجه شوید که در پایان کتاب چیزهای زیادی نمی­فهمید اما احساس کنجکاوی به‌صورت بسیار عجیبی در ذهنتان فعال می­شود و اجازه ترک آن را به شما نمی‌دهد.

داستان کتاب ویلای دلگیر در طول جنگ الجزایر رخ می‌دهد که در سال 1960 جریان داشت؛ شما به‌مرورزمان و با خواندن داستان، قطعاً متوجه نکته‌های زیادی در آن می‌شوید که می‌توانند کمک بسیاری به درک و حل بهتر معماهای گفته‌شده در آن داشته باشند.

در این رمان شما کنکاشی از روح و روان جوانان خواهید دید و متوجه می­شوید که در ذهن آنان دقیقاً چه چیزهای می‌گذرد.

اگر به دنبال کتابی بسیار مرموز هستید ک به‌شدت ذهنتان را درگیر می‌کند، کتاب ویلای دلگیر به‌شدت برایتان مفید و لذت‌بخش خواهد بود و می‌تواند ساعت‌های طولانی شمارا سرگرم سازد.

اگر تا به کنون این اثر را مطالعه نکرده‌اید، قطعاً چیزهای زیادی را ازدست‌داده‌اید؛ پیشنهاد می­کنیم همین‌الان یک نسخه از آن را تهیه‌کرده و با دقت بالایی مطالعه کنید؛ قطعاً پشیمان نخواهید شد.

پیشنهاد خرید کتاب ویلای دلگیر

بهترین مترجم کتاب ویلای دلگیر کیست؟

کتاب ویلای دلگیر به دلیل اعتبار محبوبیت بالای نویسنده‌اش در سرتاسر دنیا فروش زیادی را تجربه می­کند؛ و تا به کنون توسط میلیون‌ها انسان مختلف خوانده‌شده است. به همین دلیل امروزه توسط نشریه­های زیادی به زبان‌های گوناگون ترجمه‌شده است و ازاین‌رو می­توانید آن را در هر کتاب‌فروشی و به هر زبانی پیدا کنید.

در کشور ایران نیز این اثر به دست نشر چشمه به فارسی ترجمه‌شده است اما بدون شک بهترین آن توسط نشر چشمه و حسین سلیمانی نژاد بوده که آن را به‌صورت بسیار روان به زبان فارسی برگردانده‌اند.

اگر دوست دارید که مفاهیم گفته‌شده در ویلای دلگیر را دقیقاً مانند نسخه اصلی آن بفهمید و لذت ببرید، حتماً از همین ترجمه استفاده کنید زیرا مترجم نقش بسیار زیادی در میزان درک شما از مفاهیم و درنهایت لذت بردن یا نبردن از آن دارد.

پاتریک مودیانو کیست؟

آیا پاتریک مودیانو را می‌شناسید؟ نویسنده‌ای مشهور و بزرگ که با داشتن سبک خاص خودش توانست بزرگ‌ترین جوایز ادبی ممکن را دریافت کند. او که در سال 1948 به دنیا آمد، در حال حاضر 76 سال سن دارد و همچنان به خلق آثار جدیدش دست می‌زند. او علاوه بر نویسندگی درزمینهٔ فیلم‌نامه‌نویسی نیز مهارت زیادی دارد و حتی برخی از کتاب‌هایش به فیلم نیز تبدیل‌شده‌اند. بیشتر شهرت او به خاطر نوشتن کتاب خیابان بوتیک‌های خاموش است که در سال 1978 برنده جایزه گنکور نیز شد. علاوه بر این او در سال 2014 به دلیل سبک خاص خودش برنده جایزه نوبل ادبیات شد تا سبد افتخاراتش را از پیش نیز تکمیل‌تر کند. بسیاری از منتقدان ادبی فرانسه و جهان، او را به‌عنوان یکی از بهترین نوینسنده­های زنده حال حاضر فرانسه و جهان معرفی می­کنند و به عنوان یک چهره ادبی مهم می­شناسند.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *