پیشنهاد خرید کتاب پسرانی جنس روی

پیشنهاد خرید کتاب پسرانی از جنس روی

پیشنهاد خرید کتاب پسرانی از جنس روی


آیا تابه‌حال کتاب پسرانی از جنس روی را مطالعه کرده‌اید؟ بدون شک سوتلانا آلکسیویچ یکی از بهترین نویسنده‌های بلاروسی است که با نوشتن کتاب‌های فوق­العاده خودش در مورد حوادث و اتفاقات تلخ روی‌داده در تاریخ توانست به شهرت زیادی دست پیدا کند؛ کتاب پسرانی از جنس روی یادآور یکی دیگر از این حادثه‌های بزرگ در تاریخ است که شوروی در طی سال‌های 1979 تا 1989 درگیر آن بود که بعد از مرگ هر سرباز، او را در تابوتی از جنس روی به خانواده‌هایشان می‌فرستادند و لحظات بسیار تلخی را بری آنان رقم می‌زدند.

در این مقاله از بلاگ کتابتا قصد معرفی کتاب پسرانی از جنس روی راداریم.

معرفی کتاب پسرانی از جنس روی؛ درباره این اثر چه میدانیم؟

اگر تابه کنون مقداری درزمینهٔ کتاب‌های تاریخی و جنگ‌های رخ‌داده در طول تاریخ سری زده باشید، حتماً با نویسنده برجسته بلاروسی سوتلانا آلکسیویچ آشنایی دارید. او که بیشتر به خاطر نوشتن کتاب‌هایی درزمینهٔ جنگ جهانی دوم و حادثه چرنوبیل شناخته می‌شود، از سبک خاص و منحصربه‌فردی بهره می‌برد که هر مخاطبی متوجه آن می‌شود. به دلیل همین سبک خاص آثار و جذابیت آنان، در سال 2015 توانست برنده بزرگ‌ترین جایزه ادبی روی تاریخ یعنی نوبل شود که به خاطر آثار چندصدایی او بود.

کتاب پسرانی ز جنس روی یکی دیگر از کتاب‌های مشهور این نویسنده است که تا به کنون فروش زیادی را تجربه کرده است و سالانه افراد زیادی برای مطالعه آن اقدام می‌کنند. همان‌طور که می­دانید جنگ یکی از بدترین و تلخ­ترین اتفاقاتی است که می‌تواند برای ملت یک کشور اتفاق بی افتد؛ کشور روسیه به دلیل اینکه دومین قدرت بزرگ جهان به شمار می‌آید، در طول تاریخ بارها و بارها درگیر جنگ‌های مختلفی شده است که انسان‌های زیادی به خاطر آن جان خودشان را ازدست‌داده‌اند، اما هیچ‌کدام از آنان مانند جنگی که در افغانستان داشتند برای مردم این کشور غمگین نبود.

کشور روسیه در بین سال‌های 1979 تا 1989 درگیر یک جنگ بزرگ با افغانستان شده بود که بیش از 50 هزار انسان جوان را به کام مرگ کشاند و فرصت زندگی را از آن‌ها گرفت؛ کتاب پسرانی از جنس روی یادآور جنگی است که در طی آن جوانانی که به‌تازگی می‌خواستند ازدواج کنند و صاحب خانواده شوند، چگونه در جنگ تلف می‌شدند و در تابوت‌هایی از جنس روی به خانواده­هایشان بازگردانده می‌شدند.

سوتلانا الکسیویچ این کتاب را بهره‌گیری از صحبت­های صدها انسانی که در این جنگ حضورداشته‌اند ازجمله: سربازان، پرستارها، مادرها و دختران نوشته است. شما در طول این کتاب متوجه آثار وحشتناک این جنگ روی مردم این کشور می‌شوید و آثار جاودانه آن را می‌شناسید. طبیعتاً خواندن مقاله‌هایی راجع به تاریخ و حوادث روی‌داده دران نمی­تواند به‌صورت کامل ما را متوجه تلخی‌های آن کند ازاین‌رو کتاب پسرانی از جنس روی، به‌صورت کاملاً مصاحبه محور و چندصدایی تولیدشده است که نویسنده هیچ قضاوتی در سخن افراد موجود در آن نمی­کند و شما کاملاً به‌صورت رودررو با مردم روبرو خواهید بود.

هنگامی‌که خواندن کتاب پسرانی از جنس روی را شروع کنید وارد جنگی واقعی می‌شوید که احتمال زیادی شمار را به یاد جنگ آمریکا و ویتنام خواهد انداخت؛ جنگ روسیه با افغانستان دقیقاً به همان اندازه جنگ امریکا با ویتنام وحشتناک و دردناک بود و علاوه خیلی بیشتر از ضررهای مالی، ضررهای روحی همیشگی به مردم این کشور وارد کرد. در طول این جنگ سربازان زیادی از روسیه و خانواده‌شان جدا شدند و به میدان نبرد رفتند اما هیچ خبری از بازگشت آنان نبود. روسیه دائماً وجود چنین جنگی را رد می‌کرد اما بااین‌حال جنازه‌های سربازها را در قالب تابوتی از جنس روی به مردم آن برمی­گرداند که یکی از تلخ-ترین لحظات عمرشان را برایشان رقم می‌زد.

در سرتاسر کتاب پسرانی از جنس روی شما با حوادثی روبرو می‌شوید که در دنیای واقعی اتفاق افتاده‌اند و در ابتدای مطالعه آن ممکن است کاملاً وحشت کنید! سوتلانا الکسیویچ حقایقی از این جنگ را برای ما بازگو می‌کند که در کمتر مکانی خوانده و راجع به آن اطلاعاتی به دست آورد­ایم ازاین‌رو خواندن آن می‌تواند به‌شدت برای کسانی که به دنبال افزایش اطلاعات تاریخی‌شان هستند،  مفید و لذت‌بخش باشد.

تجربه‌های تلخ و دردناکی که در این کتاب خواهید دید با هیچ شرایطی قبال مقایسه نخواهد بود و به‌سادگی می­توانید با چشم خودتان مشقت‌های یک ملت را ببینید.

اگر به دنبال موشکافی در طول تاریخ و به دست آوردن اطلاعات راجع به اطلاعات آن از زبان مردمی که در آنان حضورداشته‌اند هستید، کتاب پسرانی از جنس روی به‌شدت برایتان مفید و لذت‌بخش خواهد بود و در طی خواندن آن لذت زیادی می‌برید.

اگر تا به کنون این اثر آر مطالعه نکرده‌اید، قطعاً چیزهای زیادی ازدست‌داده‌اید؛ پیشنهاد می‌کنیم همین‌الان یک نسخه از آن را تهیه‌کرده و با دقت بالایی مطالعه کنید؛ قطعاً پشیمان خواهد شد.

پیشنهاد خرید کتاب پسرانی از جنس روی

بهترین مترجم کتاب پسرانی از جنس روی کیست؟

کتاب پسرانی از جنس روی به دلیل شهرت زیادی که در سرتاسر دنیا دارد فروش بالایی را تجربه می‌کند و به‌صورت سالانه هزاران نفر آن را مطالعه می‌کنند ازاین‌رو تا به کنون توسط نشریه‌های زیادی به زبان‌های گوناگون ترجمه‌شده است و امروزه می‌توانید آن را در هر کتاب‌فروشی و به هر زبانی پیدا کنید.

در کشور ایران نیز این کتاب توسط نشریه­ های زیادی ترجمه شده است که بدون شک بهترین آن توسط انتشارات نگاه و ابوالفضل الله دادی بوده که آن را به‌صورت بسیار روان به زبان فارسی برگردانده‌اند.

اگر می‌خواهید از خواندن روایت‌های آیت کتاب لذت بالایی ببرید و آنان را کاملاً با جان و دل حس کنید، حتماً از ترجمه گفته‌شده استفاده کنید.

سوتلانا آلکسیویچ کیست؟

سوتلانا آلکسیویچ نویسنده و روزنامه‌نگار اهل بلاروس است که درر 31 مه 1948 در کشور بلاروس به دنیا آمد. او در خواننده‌ای اوکراینی-بلاروسی بزرگ شد و پس از به پایان رساندن تحصیلاتش به‌عنوان روزنامه‌نگار مشغول به کار شد که مهارت‌های مربوط به آن کمک زیادی به او کرد تا آثار باکیفیتی بنویسد. به دلیل انتقادهای مستمری که از سیاست‌های کشور خودش دریافت می‌کرد مدت زیادی را در تبعید زندگی کرد و درنهایت به کشور خودش بازگشت اما همچنان به کار خودش ادامه می‌داد. بیشتر شهرت او به خاطر نوشتن کتاب‌هایی مثل «صداهای از چرنوبیل» و «جنگ چهره زنانه ندارد» است که همگی یادآور خاطرات دردناکی هستند که از جنگ و حوادث روی‌داده در تاریخ باقی‌مانده‌اند. او به دلیل داشتن سبکی خاص که در آن به‌صورت کاملاً چندصدایی می‌نویسد، در سال 2015 برنده جایزه نوبل ادبیات شد که برای هر نویسنده‌ای آرزوی بزرگ به شمار می‌آید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *