پیشنهاد خرید کتاب پس از تو


آیا تابه‌حال کتاب پس از تو را مطالعه کرده‌اید؟ جوجو مویز در این کتاب خودش قصد دارد که داستان پس از کتاب من پیش از تو را روایت کند و اتفاقات و شرایط که بعدازآن می‌افتد را برای ما شرح دهد. در این اثر همانند داستان قبلی ما با یک حادثه روبرو هستیم که باعث می‌شود شخصیت اصلی داستان یعنی لوئیزا تحت تأثیر زیادی قرار بگیرد. او که در اواخر کتاب من پیش از تو به‌صورت کامل عاشق ویل شده بود، حالا مجبور شده که با پولی که ویل برایش گذاشته به لندن آمده و خانه بخرد تا بتواند به ادامه زندگی‌اش بپردازد.

در این مقاله از بلاگ کتابتا قصد معرفی کتاب پس از تو راداریم.

معرفی کتاب پس از تو؛ درباره این اثر چه می‌دانیم؟

اگر مقداری با آثار جوجو مویز و کتاب‌هایی که تا به کنون نوشته است آشنا باشید، حتماً کتاب من پیش از تو که رمانی بسیار پرفروش است را می‌شناسید و آن را تا انتها خوانده‌اید. این اثر که در ابتدا با یک حادثه ناگهانی شروع‌شده در انتها دچار اتفاقات گوناگونی شد و درنهایت لوئیزا کلارک عاشق ویل شد.

کتاب من پس از تو درواقع ادامه کتاب من پیش از تو است که نویسنده قصد دارد اتفاقات بعدازاین رابطه عاشقانه را برای ما روایت کند. ویل در کتاب قبلی مجبور شد که تصمیمی بسیار مهم و حیاتی بگیرد و همین موجب شد که لوئیزا نیز دچار تأثیرات گوناگونی شود و مسیری متفاوتی را در پیش بگیرد.

کتاب پس از تو با یک اتفاق ناگهانی شروع می‌شود که داستان را تا آخر پیش می‌برد و شرایط گوناگونی را می‌سازد.

لوئیزا که در طول کتاب من پیش از تو شرایط زندگی کاملاً مستقلی داشت و تحت تاثیر هیچ‌کس زندگی نمی‌کرد،اما با وارد شدن ویل به زندگی‌اش دچار تغییرات بزرگی شد و درنهایت با تمام جان‌ودلش عاشق او گردید.

پس‌ازآن، لوئیزا تصمیم گرفت که به شهر لندن مهاجرت کند تا درنهایت با خرید یک آپارتمان از طریق پول ویل، به زندگی خودش ادامه دهد.

ویل طی مدتی که با لوئیزا بود سعی می‌کرد که شیوهٔ زندگی متفاوتی را به او یاد دهد و درنهایت تصمیم گرفت برای مهیا شدن چنین تغییری، پولی برای او به‌جا بگذارد که لوئیزا از طریق همان، آپارتمانی را خریداری کرد.

کتاب پس از تو ماجرای عشقی است که به پایان رسیده اما هنوز ذهن لوئیزا را به‌شدت درگیر نموده است؛ لوئیزا حالا برای کسب درآمد به‌عنوان یکی از کارمندان فرودگاه به فعالیت می‌پردازد اما فکرش مدام درگیر ویل و شیوهٔ زندگی که او می‌خواسته است.

آن اتفاق بزرگ باعث شده که لوئیزا ضربه روحی بدی بخورد و همین امید به زندگی را از او گرفته و احساس می‌کند که شرایط روزبه‌روز در حال سخت‌تر شدن است و دیگر نمی­تواند ادامه دهد.

داستان کتاب پس از تو روایت گر هجده ماه پس از مرگ ویل است؛ لوئیزا به دلیل کمکی که برای انجام خودکشی به ویل کرده به‌شدت پشیمان است و عذاب وجدان او را رها نمی‌کند و از طرفی دیگر بسیار ناراحت است که نتوانسته به قولی که به ویل داده عمل کند. ویل از او قول گرفته بود که پس از مرگ او باید به زندگی شیرینی و لذت بخشی مشغول شود و به‌هیچ‌عنوان به چیزهای تلخ و به‌خصوص مرگ او فکر نکند.

اما لوئیزا هرکاری که می‌کند نمی‌تواند از لحظات و خاطراتی که با ویل داشته رها شود و مدام به او فکر می‌کند. این اتفاقات و مشکلات باعث شده که او درگیر بیماری شدید افسردگی شود که حال‌وروزش را بسیار سخت کرده و دیگر امید به زندگی کردن ندارد.

او حتی برای دست‌یابی به خوشحالی و به دست آوردن دوباره روحیه‌اش هیچ تلاشی نمی‌کند.

داستان کتاب پس از تو به همین صورت ادامه پیدا می‌کند تا درنهایت یک اتفاق عجیب‌وغریب رخ می‌دهد که مسیر داستان را به‌صورت کامل تغییر می‌دهد!

هدف اصلی جوجو مویز از کتاب من پس از تو این است که به انسان‌هایی که در زندگی دچار غم و اندوه‌های بزرگ‌شده‌اند بگوید که می­توانند از این شرایط سخت عبور کنند و دوباره خود واقعی‌شان را بازیابند. او می‌خواهد توانایی فوق‌العاده انسان‌ها در تحمل غم‌های زندگی را به ما نشان دهد و بگوید که همان‌طور که لوئیزا توانست از اتفاق تلخی که برای ویل افتاد رهایی پیدا کند، شما هم می‌تواند خودتان را دوباره پیداکرده و به اهدافتان برسید.

شخصیت‌پردازی جوجو مویز در این اثر بسیار فوق‌العاده است و تاکنون توانسته نظر منتقدان زیادی را در سرتاسر دنیا برانگیزد؛ در طول این داستان شخصیت‌های قدیمی را می‌بینیم که در محیط‌های جدیدی با یکدیگر روبرو می­شوند که همین جذابت آن را چندین برابر می‌کند.

جوجو مویز در ابتدا برنامه­ای برای اینکه نسخه دوم کتاب من پیش از تو را بنویسد نداشت اما درنهایت به دلیل ایمیل‌های فراوانی که از خوانندگان این کتاب دریافت می‌کرد تصمیم گرفت که دوباره شروع به نوشتن آن کند. یکی دیگر از اصلی‌ترین دلایل رخ دادن این اتفاق نیز ایده‌هایی بود که هنگام مرور شخصیت‌ها و نوشتن فیلم‌نامه این کتاب به ذهنش آمد.

کتاب پس از تو برای تمام کسانی که در طول زندگی درگیر مشکلات و غم‌های بزرگی شده‌اند و احساس می‌کنند هیچ راهی برای رهایی از آنان نیست بسیار مناسب خواهد بود و می­تواند یک کمک‌کننده فوق­العاده برایشان باشد.

اگر تا به کنون این اثر را مطالعه نکرده‌اید، قطعاً چیزهای زیادی را ازدست‌داده‌اید! پیشنهاد می‌کنیم همین‌الان یک نسخه از آن را تهیه‌کرده و با دقت بالایی مطالعه کنید. قطعاً پشیمان نخواهید شد.

پیشنهاد خرید کتاب پس از تو

بهترین مترجم کتاب پس از تو کیست؟

کتاب پس از تو طرفدار بسیار زیادی در سرتاسر دنیا دارد و تا به کنون توانسته میلیون‌ها نسخه فروش داشته باشد و از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک‌تایمز به شمار می‌آید و امروزه می‌توانید آن را در هر کتاب‌فروشی و به هر زبانی پیدا کنید.

این کتاب در کشور ایران نیز توسط چند نشریه مختلف به زبان فارسی ترجمه‌شده که اگر بخواهیم بهترین آنان را به شما معرفی کنیم قطعاً به نسخه انتشارات آموت و مریم مفتاحی اشاره می‌کنیم که این اثر را به‌صورت بسیار روان و شیوا به زبان فارسی برگردانده‌اند.

اگر دوست دارید که در طول خواندن کتاب پس از تو لذت زیادی ببرید و منظور اصلی نویسنده را درک کنید، حتماً همین ترجمه را تهیه کنید.

جوجو مویز کیست؟

جوجو مویز نویسنده برجسته اهل انگلیس است که در 4 اوت 1969 در لندن به دنیا آمد. او در ابتدا به‌صورت حرفه‌ای در دنیای روزنامه­نگاری فعال بود اما از سال 2002 به بعد تصمیم گرفت به‌صورت جدی وارد دنیای نویسندگی و رمان شود و از همان زمان نیز تمام تمرکزش را بر همین کار گذاشت. بیشتر شهرت او به خاطر نوشتن کتاب «من پیش از تو» و «پس از تو» است که هرکدام از پرفروش‌ترین‌های نیویورک‌تایمز به شمار می‌آیند. برای مطالعه توضیحات بیشتر به صفحه معرفی جوجو مویز مراجعه کنید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *