پیشنهاد خرید کتاب چهار میثاق


آیا تابه‌حال کتاب چهار میثاق را مطالعه کرده‌اید؟ اگر سری به دنیای کتاب‌های زمینه توسعه فردی و خودشناسی بزنید، حتماً می‌دانید که این کتاب از محبوب‌ترین کتاب‌های این زمینه است و تا به کنون میلیون‌ها نسخه در سرتاسر دنیا فروش داشته است. چهار میثاق به شما کمک می‌کند تا دیدتان را نسبت به زندگی عوض کنید و تغییرات بسیار بزرگی را رقم بزنید. گزارش­های بسیار زیادی از خوانندگان این اثر وجود دارد که آن را بسیار شگفت‌انگیز و تأثیرگذار عنوان کرده‌اند.

در این مقاله از بلاگ کتابتا قصد معرفی کتاب چهار میثاق راداریم.

معرفی کتاب چهار میثاق؛ درباره این اثر چه می‌دانیم؟

سرخ‌پوستان‌ یکی از نژادهایی هستند که اکثر افراد هنگام شنیدن نام آنان به یاد زندگی قبیله‌ای و به سبک قدیم می‌افتند. بسیاری از افراد نیز هنگامی‌که می‌خواهند راجع به این افراد صحبت کنند، به سراغ جنبه‌های منفی آن مثل کشتارهای دسته‌جمعی که توسط مهاجران اروپایی که به آمریکا رفتند انجام می‌شد می‌افتند. دون میگوئل روئیز که خود یکی از سیاه‌پوستان مکزیکی است که در این اثر خودش قصد دارد مسیر خودشناسی و راهی که برای تبدیل‌شدن به انسانی بهتر و باارزش‌تر داریم را به ما بیاموزد.

انسان‌ها موجوداتی هستند که از همان ابتدای خلقتشان به دنبال راهی برای زندگی بهتر و رهایی از دغدغه‌هایشان بوده‌اند. درست وقتی‌که انسان‌ها به حدی رسیدند که نیازهای اولیه‌شان مثل آب و غذا به‌راحتی برطرف می‌شد، تمرکز زیادی را روی داشتن زندگی بهتر و تبدیل‌شدن به بهترین نسخه خودشان صرف کردند.

این خواسته انسان‌ها از گذشته‌های بسیار دور تا به کنون موردبحث افراد و نویسندگان مختلفی بوده است و برای رسیدن به آن راه‌هایی زیادی عنوان‌شده است. دون میگوئل روئیز در کتاب چهار میثاق قصد دارد ما را با یکسری از کارها و روش‌هایی که تولتک‌ها انجام می‌داده‌اند آشنا کند تا ما بتوانیم دغدغه‌هایی که در ذهنمان داریم را برطرف کرده و به همان آرامشی که همیشه می­خواستیم برسیم.

بسیاری از خوانندگان این اثر بعد از مطالعه و اجرای روش‌های گفته‌شده در آن، از تأثیرات فوق‌العاده و بزرگ آن روی زندگی‌شان خبر داده‌اند و بسیاری دیگر نیز عنوان کرده‌اند که این کتاب باعث شده تا از قضاوت‌هایی که درگذشته انجام می‌داده‌اند پشیمان شوند و به‌نوعی خواندن آن‌یک تنبیه برای قضاوت‌های گذشته‌شان بوده است.

در کتاب چهار میثاق، ما با چهاراصل کلی که تولتک‌ها برای رهایی از دغدغه‌هایشان استفاده می‌کردند آشنا می‌شویم و در مرحله بعد، یاد می‌گیریم که چگونه می‌توان این اصول را شخص­سازی کرد تا آنان را در زندگی خودمان به کار ببریم. با رعایت کردن این چهار اصول، ما می‌توانیم از یک زندگی با آرامش لذت ببریم و از بسیاری از مشکلاتی و دغدغه‌هایی که وجود دارند در امان بمانیم.

درواقع تولتک‌ها قبیله‌ای از انسان‌ها بودند که سال‌ها پیش روی زمین حضور پیدا کردند و محل زندگی‌شان نیز در مکزیک امروزی بود. نویسنده کتاب چهار میثاق نه‌تنها این قبیله را انسان‌ها اولیه و بی‌خرد نمی‌داند، بلکه عنوان می­کند که هدف اصلی آنان از دورهم جمع شدن استفاده از هنر و دانش یکدیگر بوده و درواقع آنان هنرمندان و دانشمندانی بوده‌اند که باهدف بهبود زندگی به سراغ یکدیگر می‌آمدند و هیچ نسبت دیگری با یکدیگر نداشتند.

تولتک‌ها به حدی خردمند بودند که افرادشان را به دودسته یعنی استاد و شاگرد تقسیم‌بندی می‌کردند و دانش خودشان را به افراد دیگر انتقال می‌دادند. افرادی که شاهد محیط یادگیری این افراد بودند، آنجا را به‌عنوان محلی می‌شناختند که یک انسان تبدیل به خدا می‌گردد.

هنگامی‌که اروپاییان تصمیم گرفتند وارد قاره آمریکا شده و به آن حمله کنند، این استادان دیگر امکان یاددادن اصول خودشان به دیگران را نداشتند و باهدف جلوگیری از نابودی دانش باستانی که در اختیاردارند، از انجام هرگونه آموزش به دیگران خودداری کردند.

دون میگوئل روئیز که اجدادش به تولتک‌ها بر می­گردد، در کتاب چهار میثاق قصد دارد پس از گذشت مدتی طولانی و باهدف به آرامش رساندن انسان‌ها، روش‌هایی که اجدادش برای رهایی از دغدغه‌ها و مشکلات استفاده می‌کردند را در اختیار ما بگذارد تا بتوانیم از آنان استفاده کنیم. این اثر در نیویورک‌تایمز و سرتاسر دنیا توانست فروش بسیار زیادی را تجربه کند و جایگاه یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌ها را به مدت طولانی ده سال حفظ کرد.

انسان‌ها موجوداتی هستند که در سرتاسر زندگی‌شان درگیر دغدغه‌ها می‌شوند و به‌صورت غریزی به دنبال راه‌حل آنان می‌گردند. بسیاری از مردم روی کره زمین از زمان شروع زندگی تا پایان عمر، درگیر چنین چیزهای پایه‌ای هستند و بدین ترتیب هرگز زندگی لذت­بخشی را تجربه نمی‌کنند.

دون میگوئل روئیز در کتاب چهار میثاق روش‌هایی را که از اجدادش به ارث برده را با ما به اشتراک می­گذارد تا با کمک آن بتوانیم شخصیت و هویت خودمان را گسترش دهیم و در مقابل چالش‌ها، دغدغه‌ها و مشکلاتی که امروزه وجود دارند ایستادگی کنیم.

این کتاب امروزه در سرتاسر دنیا طرفداران بسیار زیادی دارد و به‌صورت سالانه توسط میلیون‌ها نفر خوانده می‌شود. این کتاب برای هر انسانی اعم از کوچک و بزرگ پیشنهاد می‌شود و خواندن آن می‌تواند مسیر زندگی شمارا تغییر دهد، همان‌طور که تا به امروز زندگی هزاران نفر را دگرگون نموده است.

اگر تا به کنون این اثر را مطالعه نکرده‌اید، قطعاً چیزهای زیادی را ازدست‌داده‌اید! پیشنهاد می‌کنیم همین‌الان نسخه از آن را تهیه‌کرده و با دقت زیادی مطالعه و به‌خصوص اجرا کنید. قطعاً پیشمان نخواهید شد. ­

پیشنهاد خرید کتاب چهار میثاق

جملات زیبا کتاب چهار میثاق

  • هر آنچه اکنون در این لحظه می‌بینید و می‌شنوید، چیزی جز یک رؤیا نیست. شما در این لحظه دارید رؤیا می‌بینید. شما در بیداری دارید رؤیا می‌بینید.
  • ما با توانایی رؤیا دیدن به دنیا می‌آییم و انسان‌هایی که پیش از ما زیسته‌اند به ما می‌آموزند که چگونه به شیوه جامعه رؤیا ببینیم.

بهترین مترجم کتاب چهار میثاق کیست؟

کتاب چهار میثاق به دلیل محبوبیت بسیار بالایی که در سرتاسر دنیا دارد، توسط نشریه‌های گوناگونی به زبان‌های مختلف دنیا ترجمه‌شده است و امروزه می‌توانید آن را در هر کتاب‌فروشی و در هر زبانی پیدا کنید.

این اثر در کشور ایران نیز توسط چند نشریه به زبان فارسی برگردانده شده است اما اگر بخواهیم بهترین آنان را معرفی کنیم، به ترجمه انتشارات ذهن آویز و دل‌آرا قهرمان اشاره می‌کنیم که این اثر را به‌صورت بسیار روان به زبان فارسی برگردانده‌اند.

مترجم یکی از مهم‌ترین کارها را بر عهده دارد؛ اگر ترجمه یک کتاب اصولی و جذاب باشد، خواندن آن کتاب نیز بسیار لذت‌بخش خواهد بود؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنیم هنگام خرید این کتاب یا هر کتاب دیگری، حتماً به مترجمش دقت کنید.

دون میگوئل روئیز کیست؟

دون میگوئل روئیز نویسنده مکزیکی است که در 27 اوت 1952 در مکزیک چشم به جهان گشود. بیشتر شهرت او به خاطر نوشتن کتاب چهار اثر میثاق است که دربردارنده اصولی است که تولتک‌ها (اجداد او) درگذشته برای رشد و پیشرفت و تبدیل‌شدن به انسان‌های بهتر استفاده می­کرده­اند و مشکلات و دغدغه‌ها را از سر راه برمی‌داشته‌اند.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *